6 Redakcja 13.08.2015

Dotacje na kursy i szkolenia na nowych zasadach

Od tego roku zmienia się podejście do usług rozwojowych dla przedsiębiorcom. Od teraz dotacje na kursy i szkolenia będą otrzymywać bezpośrednio przedsiębiorcy i to oni będą szukali firm szkoleniowych, które przygotują ofertę dostosowaną do potrzeb danej firmy. Miejscem spotkania przedsiębiorców-klientów i firm szkoleniowych-dostawców usług będzie Rejestr Usług Rozwojowych.

- Jest kilka elementów, które będą wzmacniały klienta – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Departamentu Wsparcia Projektów Szkoleniowych  z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Po pierwsze klient będzie mógł wybrać dowolną usługę z rejestru.

– Bez żadnego ograniczenia – dodaje Szajnar. Po drugie, w rejestrze będzie istniała "giełda usług".

- Czyli klient w rejestrze nie znajdzie odpowiedniej oferty, będzie mógł zamieścić zapytanie ofertowe, kto dla niego zrealizuje wysokospecjalistyczną usługę. Wtedy dostawcy zarejestrowani w rejestrze będą mogli ubiegać się o realizację takiego zlecenia  – tłumaczy przedstawiciel PARP.

Po trzecie każdy z klientów będzie mógł oceniać jakość usług szkoleniowych, a oceny będą widoczne w rejestrze. – Wierzę, że po pewnym czasie te oceny będą jednym z kryteriów decydujących o wyborze oferenta – mówi Wojciech Szajnar.

6 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze6

Popularne Najnowsze

Gość 17 sierpnia 2015 12:47:02
2 1
To zagranie spowoduje ograniczenia dla malych firm szkoleniowych. Z resztą chciałbym zobaczyć chociaż jedna firmę szkoleniowa która nie będzie kombinować pt. Ja Ci zrobię szkolenie kasa trafi do mnie a Ty mi później wystawisz fakturke za doradztwo i podzielimy sie kasa.
Pokaż cały komentarz
ewa 6 września 2015 11:18:08
0 0
pracuję w administracji 80 kursów za unijną kasę to nabijanie portfela układowcom i tyle Nie ma to nic wspólnego z prawdziwym szkoleniem. Szkoda słów. Tak naprawdę te pieniądze powinny iść na inne cele a nie bezsensowne szkolenia i prawo wymyślone w wiadomym celu ,ale kto rządzi w krajach administracyjni politycy i oni to przygotowują pod siebie. Wierzcie mi ,to prawda..
Pokaż cały komentarz
Ivan Polski 1 września 2015 01:08:30
0 0
PO których i tak nie będzie pracy ... To tak jak z edukacją w POlsce, po kilkunastu latach nauki i tak nie będzie adekwatnej pracy dla obywatela.
Pokaż cały komentarz
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej