18
Joanna Ćwiek-Świdecka 23.06.2015

Pomorze kuźnią fachowców. Odczarowali zawodówki

Powrót do początku Pokaż wstęp

2 z 4 Następny

fot: (mat.prasowe)

Autorzy projektu pomyśleli także o tym, że warto by było, gdyby chociaż raz w trakcie nauki uczniowie mogli zobaczyć, jak pracuje się w ich zawodzie w topowych zakładach pracy w kraju, ale też za granicą.

– W zorganizowanych przez nas wycieczkach do różnych firm wzięło udział przeszło 10 tys. uczniów – opowiada Adam Krawiec.  

Chociaż ubolewamy w kraju, że młodzież tak łatwo decyduje się dziś na emigrację, to jednak na razie nie sposób tego trendu powstrzymać. Warto jednak zrobić wszystko, by młodzi ludzie, którzy otrzymują świadectwo ukończenia szkoły, byli przygotowani do pracy na terenie całej Unii Europejskiej.

Dlatego właśnie jednym z najważniejszych elementów tego programu była nauka języków obcych: angielskiego i niemieckiego. I jak podkreślają autorzy projektu, były to kursy językowe zawodowe, skoncentrowane na nauce słownictwa rzeczywiście potrzebnego w późniejszej pracy.

Komentarze18

Popularne Najnowsze

30-letnia uczennica na KKZ 23 czerwca 2015 22:35:38
11 10
na kwalifikacyjnym kursie zawodowym jest się słuchaczem a nie uczniem;)
Pokaż cały komentarz
jacek 8 lipca 2015 05:41:04
3 3
Troche stazu w Polsce i do pracy na zachod w cywilizowa nych warunkach i za prawdziwa pensje oraz bezpieczenstwo socjalne !
Pokaż cały komentarz
Gość 25 czerwca 2015 12:59:23
11 11
To już wszyscy nie chcą być kierownikami ( wyższe) , którzy na niczym się nie znają np. logistyka.
Pokaż cały komentarz
jacek 5 lipca 2015 21:06:22
6 7
za kase polskich podatnikow szkolimy wykwalifikowanych robotnikow dla zachodniego przemyslu i uslug.Przecie to nie tylko glodowe place wyganiaja polka mlodzez na zachod , ale takze brak dostepnych mieszkan oraz cwilizowanego zatrudnienia i perspektyw zawodowych oraz zabezpiecze nia socjalnego i emerytalno-rentowego.Nawet , zeby z dna na dzien stawki godzinowe robotnikow wzrosly o 100% , to i tak perspektywicznie zycie na zachodzie jest o wiele atrakcyj niejsze,
Pokaż cały komentarz
Skłyrs 23 czerwca 2015 18:36:21
11 13
Europa potrzebuje taniej siły roboczej z Polski na wieki wieków amen - arbeit macht frei dla Polaka.
Pokaż cały komentarz
Gość 8 lipca 2015 12:54:44
1 4
Po co się uczyć i pracować. Trzeba jak nuizej wymienieni bandyci kraść i zabijać.Bandyci szczekają , bo myśleli że uda im się tak samo jak z kradzieżami z kont Polaków w Narodowym Banku Polskim. Ile wówczas ukradł i komu Kwaśniewski? Ile rodzin zniszczył, do ilu samobójstw doprowadził , czy też ile sam zlecił zabójstw? Podobnie jak Balcerowicz, Wałęsa, Komorowski, Tusk, Ereciński, Kubicki i kto jeszcze z nimi dokonywał tych zbrodni?
Pokaż cały komentarz
Gość 3 lipca 2015 22:40:05
2 5
Ja w szkole bałem się bardzo zdawać uprawnienia elektryczne. Do tej pory mam koszmary
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej