576
Redakcja 12.05.2015

Firmy rodzinne coraz bardziej popularne. Nie tylko w Polsce

Firmy rodzinne coraz bardziej popularne. Nie tylko w Polsce

fot: Pixabay.com/Domena publiczna

Ale o ile zdiagnozowanie problemów firm rodzinnych miało szczególne znaczenie dla Inicjatywy i PARP, to przedsiębiorcy byli najbardziej zadowoleni z prowadzonych szkoleń.

– To był bardzo intensywny czas. Właściciele i pracownicy przyjeżdżali na sesje trwające po trzy dni. Dla wielu z nich to często ogromne poświęcenie – zwraca uwagę Chołodecki.   

Szkolenia dotyczyły tzw. kwestii miękkich. Nie było na nich ani zajęć z księgowania ani z przepisów podatkowych, ale raczej dotyczyły spraw godzenia życia zawodowego z prywatnym, sukcesji w firmie czy delegowania zadań na innych pracowników, w tym także na podmioty zewnętrzne.

– Chodziło nam o to, by przy pomocy trenerów wydobyć tę prawdę, która jest w nich – wyjaśnia Chołodecki.

Istotnym elementem szkoleń był mentoring, gdy młodzi, mali przedsiębiorcy mogli zwrócić się nurtującymi ich pytaniami go rodzinnych gigantów.

Ale sam cykl szkoleń to za mało. W ramach projektu kształtowana była także grupa regionalnych liderów, którzy po zakończeniu projektu mieli za zadanie przekazywanie wiedzy innym przedsiębiorcom w swojej okolicy.

– To był bardzo udany projekt, oceniony na bardzo dobrze przez audytorów. Dlatego też ruszamy wkrótce z jego drugą edycją – podsumowuje Chołodecki.  

Projekt był finansowany z Programu Kapitał Ludzki. Jego budżet wynosił 5,3 mln zł. W najbliższych latach projekty szkoleniowe dla firm będą finansowane w ramach programów regionalnych, czyli puli pieniędzy, którymi dysponują poszczególne województwa.

Więcej informacji zdobędziesz na stronie www.FunduszeEuropejskie.gov.pl oraz w Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Poprzednia Strona 2 z 2 1 2 Następna
576 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze576

Popularne Najnowsze

smok 13 maja 2015 09:09:00
29 1
według tej definicji każdy urząd w Polsce jest firmą rodzinną ...
Pokaż cały komentarz
kolo 12 maja 2015 22:23:31
23 2
sZlag mnie trafia na ta oblude mam firme od 20 lat a panstwo mi ja niszczy dalo swojakowi z wawy dotacje na ponad 3 milony zeby mnie rozlkozyl bo zekomo nie zlozylem dokumentow ale doumet zlozylem a ktos je w ministerstwi ukryl zeby kolo dostal kasiorke a co ciekwe dotacja byla na teren ekonomicznie nieoplacalny a kolo zrobil tylko bloki pomijacac tereny ekonomicznie nieoplacalne smiech i drina dlatego nie gosujcie na komorowkiego i platforme bo sobie kapsy nabijaja napisalbym nazwisko ale po ostniej afeze dzienikarskie kolesie z platformy gotowi mnie zniszczyc i zaknac usta na wieki robia to jak hiterowcy lub stlinoswkie kgb nowy rezim
Pokaż cały komentarz
firma rodzinna 13 maja 2015 10:10:47
16 0
Gwarancją sukcesu jest etat w ministerstwie lub spółkach skarbu państwa.
Pokaż cały komentarz
Gość 13 maja 2015 08:58:17
15 0
Znowu propaganda, firmy rodzinne to w Polsce fikcja, są same utrudnienia , niech mi ktoś powie jakie są korzyści z zatrudnienia najbliższych!?
Pokaż cały komentarz
niestety 13 maja 2015 10:06:52
16 3
Gwarancją sukcesu jest wyjazd z tego chorego kraju.
Pokaż cały komentarz
Tomek 20 maja 2015 20:33:42
0 0
No tak ... motłoch wybiera złodziei do władzy a potem ucieka za granicę bo tam jest lepiej. Nie jest sztuką wybrać buraka i spierdolić za granicę, sztuką jest tutaj zostać i naprawić ten kraj. Jednego tylko nie mogę temu durnemu narodowi wybaczyć - że ciągle przyczynia się do niszczenia Polski, bo nie wiadomo czemu uparli się na Platfusów złodziei.
Pokaż cały komentarz
Gość 13 maja 2015 07:16:01
9 0
firmę założyć bez układów w Polsce można ?? SZOK!! może założyć i można ale utrzymać gorzej . US już jest nasłany przez konkurencje oczywiście za łapówę . Polecam na YouTube ''BARKI DEMOKRACJI'' i nie ma pytań bo wszystko jasne
Pokaż cały komentarz
Gość 13 maja 2015 12:14:01
6 0
Budżet projektu wynosił 5,3 mln zł w szkoleniu wzięło udział 300 osób, co daje 17666,66 na osobę, proponuję takie szkolenie zrobić za 1000-2000zł/os ( co będzie realną wartością szkolenia) a resztę przekazać na pomoc rodzinnym firmom, lub przeszkolić 3000 osób. Chciałbym zobaczyć na co poszły tak gigantyczne pieniądze, bo chyba nie na szkolenie 300 osób.
Pozdrawiam rodzinny przedsiębiorca.
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej