732
Joanna Ćwiek-Świdecka 22.06.2015

Są unijne pieniądze na innowacje w Śląskiem

Są unijne pieniądze na innowacje w Śląskiem

fot: Pixabay.com/Domena publiczna

Nawet dwa miliony złotych będą mogli otrzymać mikro, mali i średni przedsiębiorcy z województwa śląskiego. Pod warunkiem, że postawią na innowacje. Unijne dotacje pomogą sfinansować inwestycje prowadzące do powstania nowego lub ulepszonego produktu w postaci towaru albo usługi.

Jeszcze w tym roku województwo śląskie  uruchomi pierwszą transzę środków na  wsparcie inwestycji przyczyniających się do rozwoju innowacyjności  w mikro i małych przedsiębiorstwach.

Chodzi o działanie 3.2 (Innowacje w MŚP) z programu regionalnego, na które łącznie przewidziano w programie prawie 133 mln euro. Pierwszy konkurs zostanie rozpisany z niewielkim opóźnieniem. Pierwotnie planowano, że zostanie on ogłoszony jeszcze w II kwartale bieżącego roku.

Jednak prace nad ostatecznym kształtem kryteriów wyboru projektów wydłużyły się nieco ze względu na bardzo wnikliwe uwagi Komisji Europejskiej  co do ich kształtu.. Tym samym termin konkursu musiał ulec zmianie. 

– W najbliższych dniach zarząd województwa przyjmie zmodyfikowany harmonogram konkursów, gdzie termin . otwarcia naboru projektów w obszarze innowacji jest planowany w IV kwartale bieżącego roku – informuje Witold Trólka z biura prasowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Szanse na dofinansowanie będą miały te projekty, które przyczynią się do rozwoju innowacyjności w niewielkich przedsiębiorstwach. Są to m.in. inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny. Ich zakup ma doprowadzić do tego, że na rynek będą trafiały lepsze produkty lub firma będzie świadczyć usługi na wyższym poziomie, zaś samo przedsiębiorstwo, które otrzyma pieniądze, rozwinie swoją działalność na inne regiony kraju lub na zagraniczne rynki.

– Preferencje w zakresie wdrażania innowacji otrzymają projekty zgodne z Regionalną Strategią Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2013-2020, a wybór do dofinansowania będzie następował w wyniku oceny poszczególnych przedsięwzięć w oparciu o obiektywne kryteria zatwierdzone przez Komitet Monitorujący – mówi Witold Trólka. 

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność i mają siedzibę lub oddział na terytorium Polski. Wymagane jest jednak, aby inwestycje  realizowane były na  terenie województwa śląskiego.

Poprzednia Strona 1 z 2 1 2 Następna
732 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze732

Popularne Najnowsze

rohr 23 czerwca 2015 17:41:04
19 6
Niemcy wywołali 2 wojny światowe, wymordowali miliony ludzi, okradli Polskę i inne kraje. Zamienili Europę w gigantyczny obóz koncentracyjny. Takie są fakty
Pokaż cały komentarz
Bulldog PL 24 czerwca 2015 17:23:03
6 9
Mylisz się. Angela po prostu prowadzi politykę hitlera- przynajmniej pod jednym względem.... Europa bez granic :)
Pokaż cały komentarz
Gość 27 czerwca 2015 06:29:52
4 7
ale pewnie niemieckim autem jezdzisz do kosciola z****** patrioto!!!
Pokaż cały komentarz
Gość 30 czerwca 2015 23:01:45
12 1
nie , nie ma pieniędzy na Śląsk . to gebelsowska propaganda tonącej Platformy Oszustów na użytek październikowych wyborów . na naprawę Polski mieli 8 lat . jak to wykorzystali , wiadomo .
Pokaż cały komentarz
Gość 16 lipca 2015 19:39:52
0 0
Jesteś żenujący pisząc takie bzdury. To nie propaganda Platformy. Brak znajomości historii. Poczytaj o Goebbelsie i nie porównuj, bo nie przeżyłeś czasu wojny
Pokaż cały komentarz
adam 2 lipca 2015 16:47:32
7 0
obiecanki cacanki a glubiemu radosc ,to obietnice chorej psychicznie kopaczowej
Pokaż cały komentarz
awer 27 czerwca 2015 14:11:59
9 2
jak znam życie większość tych pieniędzy wtopi się w górny śląsk , a pozostałe tereny śląskie zostaną znowu na lodzie !
Pokaż cały komentarz
karlo 26 czerwca 2015 23:41:46
7 1
...co za pajac pisze w slonskiem ß
Glupku jeden co to jest w slonskiem ß
Pokaż cały komentarz
Gość 6 lipca 2015 11:34:34
5 1
Nabrac pożyczek to każdy jełop potrafi ale je spłacic to już sztuka a tym sposobem zadłuża sie panstwo i taka Kopa jedzie na Śląsk i mówi im będzie dobrze bierzcie a potem jakoś to będzie
Pokaż cały komentarz
Mni 2 lipca 2015 23:41:33
5 1
To jest DofinaNsowanie, czyli NIKt nie daje komuś kasy ot tak. Kiedyś się o to ktos upomni. Cała filozofia. Śląsk, kopalnie to jest skarb Polski, więc wara z t amtad.
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej