2
Redakcja 07.05.2015

Rejsy motorówką, odkrywanie tajemnic teatru i elektrowni oraz...

Rejsy motorówką, odkrywanie tajemnic teatru i elektrowni oraz...

fot: (pixabay.com/Domena Publiczna)

Bezpłatne rejsy motorówkami,  zabiegi terapeutyczne i kosmetyczne,  możliwość wejścia za kulisy teatrów, a także pikniki rodzinne czy najróżniejsze zawody sportowe - to tylko część z prawie 1000 atrakcji, które będą dostępne w całym kraju  podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Od 7 do 10 maja w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To akcja, polegająca na udostępnianiu szerokiemu gronu zainteresowanych i w niestandardowy sposób projektów zrealizowanych przy udziale środków z Unii Europejskiej. Przez cztery dni blisko 1000 beneficjentów pokaże mieszkańcom danego regionu i turystom, co udało im się zrealizować dzięki unijnemu dofinansowaniu. Skąd pomysł na tak nietypową akcję?

- Jej celem jest promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce. W ramach akcji  beneficjenci prezentują swoje przedsięwzięcia mieszkańcom poszczególnych regionów i turystom  z całej Polski, oferują zniżki na świadczone usługi, lub organizują dodatkowe atrakcje, które nie są dostępne na co dzień. Tym samym nie tylko promują swoje inicjatywy, ale też pokazują, jak duży wpływ na życie każdego człowieka mają Fundusze Europejskie i udowadniają, że każdy może z nich korzystać - tłumaczy Stanisław Krakowski z biura prasowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Resort jest pomysłodawcą wydarzenia.

To już drugi raz, kiedy odbywają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Pierwszą akcję MIiR zorganizował w zeszłym roku, z okazji obchodów 10. rocznicy wstąpienia Polski do UE. Wówczas w całym kraju zaangażowało się ponad 970 beneficjentów, którzy przygotowali ponad 1 300 atrakcji, z edukacji i rozwoju, sportu i rekreacji czy kultury i sztuki. W każdej z imprez brało udział od kilkunastu osób do nawet kilku tysięcy uczestników.

- I edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować w 2015 r. - tłumaczy biuro prasowe.

W tym roku beneficjenci zgłosili blisko tysiąc różnorodnych atrakcji: od bezpłatnych rejsów motorówkami po możliwość wejścia za kulisy teatrów, darmowe zabiegi terapeutyczne, kosmetyczne czy udział  w piknikach rodzinnych, zmaganiach sportowych oraz różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Wśród propozycji są m.in. spacer tematyczny po wnętrzach Pałacu w Wilanowie, zwiedzanie elektrowni wiatrowej i fotowoltanicznej w miejscowości Blenda (woj. podlaskie) czy stacji uzdatniania wody w Starym Sączu, jest też bezpłatne zwiedzanie Muzeum w Kopalni Soli w Wieliczce albo tańszy bilet do JuraParku w Krasiejowie.

W tej edycji po raz pierwszy do akcji włączyło się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki temu pojawią się też projekty, które zostały zrealizowane z unijnych programów dla rolników oraz rybaków.

Na stronie www.dniotwarte.eu można znaleźć szczegółowe informacje o akcji oraz wyszukiwarkę imprez.

2 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze2

Popularne Najnowsze

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej