27
redakcja 10.01.2015

Wiadomo, kto będzie odpowiadał za program Inteligentny Rozwój

Wiadomo, kto będzie odpowiadał za program Inteligentny Rozwój

fot: pixabay.com

Ministerstwo Gospodarki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zostały Instytucjami Pośredniczącymi w programie Inteligentny Rozwój (PO IR). 17 grudnia podpisano umowę w tej sprawie.

Instytucje pośredniczące zajmują się wszystkimi sprawami związanymi z realizacją programu. To one są odpowiedzialne m.in. za organizację konkursów, wybór najlepszych projektów, a później za zawieranie umów o dofinansowanie z beneficjentami, sprawdzanie i zatwierdzanie wniosków o płatność, a także monitorowanie realizacji programu.

Przez następne lata resort gospodarki będzie odpowiadał za dwa priorytety: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I oraz Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach.

Na ten pierwszy przeznaczono ponad 1 mld euro. Z tych pieniędzy finansowane będą m.in. takie działania jak: bony na innowacje dla sektora MŚP, wsparcie ochrony własności intelektualnej w firmach, czy tworzenie centrów badawczo-rozwojowych.

Na drugi priorytet trafi 2,2 mld euro i zostanie przeznaczone m.in. na wdrożenia wyników prac B+R, kredyt na innowacje technologiczne, fundusze typu venture capital oraz wsparcie internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw.

NCBR zajmie się priorytetami Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa (wartość to 3,85 mld euro) i Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego (ok. 1,22 mld euro). W tym pierwszym planowane jest wsparcie na prace badawczo-rozwojowe i programy sektorowe. Z drugiego priorytetu będą finansowane badania prowadzone przez naukowców.

Więcej informacji zdobędziesz na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz w Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

27 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze27

Popularne Najnowsze

reinefarth 11 lutego 2015 17:46:43
5 0
Niemcy wywołali 2 wojny światowe, wymordowali miliony ludzi, okradli Polskę i inne kraje. Zamienili Europę w gigantyczny obóz koncentracyjny. Takie są fakty
Pokaż cały komentarz
Leon 1 lutego 2015 13:18:42
4 0
Ha również 17 grudnia podpisali zgody na otwieranie kopalni odkrywkowych i to na terenie, gdzie mieszkają ludzie od lat, uprawiają rolnictwo i tak gdzie jest kraina produkująca najlepszą żywność ma powstać wielka dziura i zniszczyć 22 wsie i cały ekosystem, na to idą te pieniądze ? żadna telewizja nic o tym nie mówi bo jeden taki co trzyma telewizję w łapach wszystko blokuje by Polska o tym nie usłyszała, wpiszcie sobie ludzie hasło
''Protest przeciwko kopalni odkrywkowej w Krobi'',
a na stronie Facebooka zobaczycie ostatnią akcję rolników z wielkopolski ponad 3 tysiące ludzi i 500 ciągników wyszło na ulicę, a rząd tego nie widzi, widzą tylko swój pełny portfel, to co się wyprawia można określić tylko dziadostwo, drogi rozwalone, a kopalni im się zachciało, co z tego, że to jedno z największych złóż w Polsce, ale są inne, gdzie nie ma rolnictwa i miejscowości w pobliżu, a tu są ludzie, żyjący od pokoleń jak można sobie powiedzieć spadajcie stąd bo będziemy kopać, oj będzie grzmiało !!!
Pokaż cały komentarz
stach 18 stycznia 2015 11:44:29
4 0
Program cwany rozwoj.. To jest program na miare naszych oczekiwan i nie jest to nasze ostatnie slowo. Tym programem udowadniamy niedowiarka...itd.
Pokaż cały komentarz
więcej urzędników nam potrzeba 16 stycznia 2015 11:25:38
4 0
nie ważne kto ... podstawowe pytanie brzmi: ZA ILE (ile kasy przeżrą/zmarnotrawią urzędnicy) ?
Pokaż cały komentarz
Gość 7 lutego 2015 21:15:37
2 0
z poprzedniego "wydania" tych rozwojowych bzdur najzdolniejsi /goje -ktore wziely po12 tys-bo moskom umorzyli./sprzedani zostali "polskim" mafiom komorniczym za 40 tys od sztuki
churtem!!!!!!!!!
Pokaż cały komentarz
Gość 31 stycznia 2015 11:36:45
1 0
inteligentny?? chyba NIEdorozwój! Jak dla mnie i myslę że wielu Polaków możecie sobie jeszcze 1000 ministerstw natworzyć bo i tak nie będzie pieniędzy nawet dla 1/10 tych TWORÓW. Ludziom już ukradliście wszystko, więc niby z czego to utrzymacie?
Pokaż cały komentarz
benio 30 stycznia 2015 18:48:45
1 0
,,Cuda w Polsce,,-Sary Dyzurnej ,, albo ,,koryto,,- polecam
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej