5 Redakcja 13.08.2015

Fundusze sfinansują polski podbój zagranicznych rynków

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej, którzy chcą podbić zagraniczne rynki, będą mogli uzyskać pomoc finansową z Funduszy Europejskich. Pieniądze na ten cel znajdą się w programie Polska Wschodnia, w poddziałaniu 1.2. Na jaką pomoc można liczyć?

– Wsparcie będzie udzielane dwuetapowo - mówi Radosław Runowski, dyrektor Departamentu wsparcia e-Gospodarki w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

– W pierwszy etapie przedsiębiorca będzie uzyskiwał wsparcie na przygotowanie modelu biznesowego. W drugim etapie będzie mógł uzyskać wsparcie na wdrożenie strategii rozwoju przedsiębiorstwa, która powstawał w ramach pierwszego etapu – tłumaczy Runowski.

Jak dodaje przedstawiciel PARP,  w ramach drugiego etapu przedsiębiorca będzie mógł również uzyskać dofinansowanie na uczestnictwo w targach i misjach międzynarodowych oraz na automatyzację procesów biznesowych, które są niezbędne w związku z internacjonalizacją działalności.

Z dotacji, w każdym etapie będzie można pokryć do 80 proc. kosztów kwalifikowalnych. Przy czym w pierwszy etapie maksymalna kwota dofinansowania wynosi 50 tys.  zł, a w drugim 500 tys. zł.

5 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze5

Popularne Najnowsze

aragffvxf 6 maja 2016 10:39:52
0 0
cW69pH <a href="http://uahihabmlgbz.com/">uahihabmlgbz</a>, [url=http://mkypedcxgajw.com/]mkypedcxgajw[/url], [link=http://tqsbhnnjcroo.com/]tqsbhnnjcroo[/link], http://khokthsrysno.com/
Pokaż cały komentarz
Gosc 20 listopada 2015 11:10:12
0 0
Wsparcie dla inwestorów?jakich projektów?POMYSLEC JAK INWESTYCJA NIE WYPALI TO JUZ NIE JEDEN SIE PRZEJECHAL.ODDAć należy dopłatę .Obwarowane przepisami które należy dobrze czytać.
Pokaż cały komentarz
Duda to gość. Szacun. 13 sierpnia 2015 23:31:27
1 1
Dziś mamy dalszy ciąg tej batalii. Andrzej Duda może podejrzewać, że będzie musiał stawić czoła przemysłowi pogardy, który niszczył Lecha Kaczyńskiego. Jednak ataki na Dudę w miesiącach poprzedzających wybory parlamentarne będą wyjątkowo zajadłe, bowiem zarazem będą atakami na PiS.

Dlatego, podróżując po Polsce, prezydent stara się wymykać czwartej władzy. Okrągłostołowe elity III RP i idące im w sukurs tradycyjne media wspierające polityczny establishment - takie jak „Gazeta Wyborcza" czy TVN 24 - mają już ograniczony zasięg rażenia. Mogą hejtować Dudę, ale nie urobią ludzi, wśród których prezydent zdąży zaskarbić sobie zaufanie w trakcie spotkań na żywo. To największy kapitał polityczny głowy państwa, co zresztą pokazały już wiosenne wybory.
Pokaż cały komentarz
JimmiXzSq 21 maja 2017 19:10:43
0 3
xJzjtD http://www.LnAJ7K8QSpkiStk3sLL0hQP6MO2wQ8gO.com
Pokaż cały komentarz
Barnypok 2 stycznia 2017 03:56:45
0 3
956nRM http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Pokaż cały komentarz
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej