1
Joanna Ćwiek 03.08.2015

Z miłości do dziecka założyła biznes

Z miłości do dziecka założyła biznes

fot: (mat.prasowe)

Wraz z pojawieniem się dziecka, do głowy przychodzą najlepsze pomysły, które bardzo szybko przekształcają się w nieźle prosperujący biznes. Tak było właśnie z Agnieszką Lipińską. Kiedy została matką, zajęła się produkcją nosidełek przyjaznych dla rodziców i dzieci nosidełka. Dziś zatrudnia kilkanaście osób i ma klientów z całego świata.

– W 2008 roku powitałam świecie moje dziecko i wówczas zaczęłam interesować się różnymi formami noszenia malucha na ciele rodzica. Pomyślałam, że świetną alternatywą dla wózka będzie kupno nosidełka – wspomina Agnieszka Lipińska. – Niestety poszukiwania takiego produktu zakończyły się fiaskiem, a to co znalazłam w sklepach nie nadawało się do noszenia. Produkty te były sztywne, niezdrowe i nie miały nic wspólnego z wygodą – dodaje.

Pani Agnieszka zauważyła wówczas, że na rynku tego typu produktów jest spora luka. Doszła do wniosku, że skoro ona ma takie problemy, to na pewno mają je też inni rodzice. A ponieważ przed ciąża zajmowała się szyciem projektowaniem, pomyślała, że zacznie projektować nosidła sama.

Po nitce do kłębka  

– Ambitnie postanowiłam zgłębić wiedzę dotyczącą konstrukcji nosideł. Przeczytałam tysiące stron w internecie w różnych językach i w przeciągu półtora roku stworzyłam kolekcję prozdrowotnych, miękkich i lekkich nosidełek do noszenia dziecka. Pokazałam je na polskim forum internetowym i zaczęły napływać pierwsze zamówienia – wspomina Agnieszka Lipińska.

Traf chciał, że w międzyczasie znalazła informację dotyczącą dofinansowania przedsiębiorstwa w ramach projektu Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu i postanowiła zawalczyć o wygraną. Kobieta wypełniła dokumenty i szczęśliwie udało się jej zakwalifikować do drugiej tury na szkolenia. Na koniec kursu trzeba było napisać biznesplan. To był konkurs, w wyniku którego najlepsi uczestnicy szkoleń otrzymali pieniądze na własny biznes.

– Było to 40 tys. bezzwrotnej dotacji. Dodatkowo przez sześć miesięcy otrzymywałam wsparcie pomostowe w wysokości 1,2 tys. miesięcznie. Finansowa pomoc unijna dodała mi skrzydeł – opowiada Lipińska.

Otrzymane pieniądze przeznaczyła na kupno najlepszych maszyn do szycia i super jakości jedwabi. – W taki sposób  wyposażyłam moją pierwszą pracownię – wspomina.

Ekologiczna pralnia za pieniądze z UE

Firma bez swojej strony

MADAME GOOGOO, choć obecnie jest marką znaną na całym świecie nie ma jeszcze swojej strony internetowej, a tylko fanpage na Facebooku. Popularny, bo polubiło go już 85 tys. internautów. Różnych narodowości, bo kobieta realizuje zamówienia z całego świata  –  Stanów Zjednoczonych, Australii, Azji i Europy.

W ofercie jej firmy każdy rodzic znajdzie coś dla siebie, bo są tam nosidła ergonomiczne, Mei Tai, Hybrydowe, Onbuhimo, chusty kółkowe z jedwabiu i nosidełka do noszenia lalek. W przyszłości pojawią się także kocyki, torby i konfekcja dziecięca.

Na zrobienie strony www czasu ciągle brakuje, bo Lipińska całą swoją zawodową energię wkłada obecnie w rozwijanie firmy.

– W ciągu pięciu lat udało mi się otworzyć w Warszawie dwie pracownie w których zatrudniam już kilkanaście osób. Trzecia moja pracownia ruszy już za kilka dni – tłumaczy.

Zdaniem Lipińskiej sukces jej firmy to wynika tego, że tworzone przez nią produkty są nie tylko unikatowe, dobrze zaprojektowane i uszyte z doskonałej jakości materiałów, ale także z powodu modnego dizajnu. Nosidełka wyposażone są w takie dodatki jak skrzydła motyla lub smoka, które są naszyte na panelu nosidła, uszy, kryształki i dżety na kapturkach. – To nosidła szyte na miarę nowoczesnego rodzica i jego marzeń – mówi Lipińska.

Ciągle w niedoczasie

Patrząc z perspektywy kilku lat działalności Lipińska ocenia, że na początku tworzenia firmy największym problemem jest brak czasu i duże wyczerpanie organizmu.

– Poświęciłam wiele miesięcy, dni i nocy na tworzenie. Na szczęście miałam wielkie wsparcie w mojej rodzinie – wspomina.

Po roku działalności uznała jednak, że dalej już tak się nie da i zatrudniła pierwszą krawcową i osobę do obsługi kontaktu z klientem.

NEET-sy na swoim. Rusza wsparcie dla młodych, którzy chcą założyć firmy

– Dzięki tworzeniu kolejnych nowych miejsc pracy odzyskałam czas i mogłam myśleć o realizacji kolejnych produktów, rozbudowywać markę, czy szkolić się na temat marketingu i biznesu – tłumaczy.

Zyskując oddech, kobieta zyskała także dystans do swojej pracy. – Dziś mogę powiedzieć, że najwspanialsza w prowadzeniu swojej działalności jest niezależność finansowa i gigantyczna satysfakcja, ponieważ moja firma powstała z wielkiej miłości do dziecka i pasji do mody – podsumowuje Agnieszka Lipińska.

Fundusze na założenie firmy

Osoby które, tak jak Agnieszka Lipińska, chcą założyć własną firmę, wciąż będą mogły otrzymać wsparcie z Funduszy Europejskich. Pieniądze na ten cel znajdą się w programach regionalnych, zaś wsparcie będzie miało formę dotacji lub pożyczek.

Te pierwsze będą przeznaczone dla osób, które są w trudniejszej sytuacji na rynku pracy: kobiet, długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, czy też osób w wieku powyżej 50 lat albo o niskich kwalifikacjach. Dla pozostałych osób bez pracy będą pożyczki. I jeszcze jeden warunek - żeby sięgać po środki z programów regionalnych trzeba mieć co najmniej 30 lat. Dla młodszych osób, nie uczących się i nie pracujących, pieniądze na założenie firmy znajdą się w programie Wiedza Edukacja Rozwój.

1 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze1

Popularne Najnowsze

JimmiXS 8 sierpnia 2016 01:42:27
0 3
UB9yFo http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Pokaż cały komentarz
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej