655 Redakcja 30.07.2015

Bony na innowacje. Jak otrzymać dotacje dla małych i średnich firm

31 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości planuj ogłosić pierwszy konkurs na "bony na innowacje". Czym są bony?

- To działanie adresowane do małych i średnich przedsiębiorstw, które będą mogły skorzystać z usługi, jaka będzie zrealizowana przez jednostkę naukową, a zakres tej usługi będzie dotyczył opracowania nowego lub ulepszonego wyrobu, nowej usługi bądź poprawy technologii lub wzoru przemysłowego -  mówi Anna Kacprzyk z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

"Bony na innowacje" finansowane są z programu Inteligentny Rozwój. W sumie w latach 2014-2020 na ten cel będzie przeznaczone ok. 80 mln euro. Na pierwszy konkurs, który zostanie ogłoszony ostatniego dnia lipca, PARP zarezerwowała 46 mln zł. Ile mogą otrzymać przedsiębiorcy?

To zależy m.in. od wielkości firmy i wartości projektu.  W ramach „bonu na innowacje” mikro i małe firmy mogą otrzymać maksymalnie 80 proc. kosztów projektu, zaś średnie firmy - 70 proc. Z kolei wartość kosztów kwalifikowanych wynosi od 60 tys. zł do 400 tys. zł.

- Biorąc pod uwagę wielkości dofinansowania i wartość projektów, to wsparcie może wynosić  do 48 do 320 tys. zł wsparcia dla jednego podmiotu - mówi Kacprzyk.

655 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze655

Popularne Najnowsze

Niepełnosprawny. 31 lipca 2015 06:23:08
11 1
To nic nie zmieni Olsztyńskie Obozy Pracy Dla Pracowników Niepełnosprawnych jak okradali niepełnosprawnych pracowników tak będą okradać ! Żadne dotacje nic tu nie pomogą niepełnosprawnym tylko ich Oprawcom , Ta banda przestępców Prezesów Z. P. Chronionej nie dosyć ze okrada np.; Podatnika , Skarb Polskiego państwa ,Olsztyńskich Pracodawców którzy płacą na PFRON. ! Prezesami Olsztyńskich Obozów Pracy Dla Pracowników Niepełnosprawnych są dzieci byłych Komunistów i Lekarzy, Ubowców , Wojskowych, Milicjantów czy jak ktoś woli Policjantów ,i przyjaciele Polityków z P.Z.P.R. czy P.S.L. to jest Patologia !
Pokaż cały komentarz
Świadek 31 lipca 2015 06:53:48
5 1
W Olsztyńskim Sądzie Okręgowym odbyła się sprawa sądowa przeciwko Olsztyńskiemu Zakładowi Pracy Chronionej .Firmie zarzucano ze okrada pracowników niepełnosprawnych ZFRON . Pani Sędzina jak przesłuchiwała Prezesa i Członków rady nadzorczej była dla nich miła grzeczna nawet nie zwróciła uwagi jak główna księgowa tej firmy była na ostrym kacu. Ale jak przesłuchiwała niepełnosprawnych pracowników nie dała się wypowiedzieć tylko przerywała ! mam podejrzenie ze nie za darmo !W Olsztyńskich Sądach Sędziowie to ludzie pochodzenia Rolniczego ze Wsi ,mają we krwi w pojone kto da więcej ten kupi ! Chciałem dodać ze już na pierwszej rozprawie wiedziałem ze przestępca pracodawca wygra !
Pokaż cały komentarz
Gość 30 lipca 2015 23:11:52
11 1
Jakie wsparcie, jaka nauka? gdzie jest polska nauka. WIększość tzw. uczonych to ludzie niezdolni do samodzielnej analizy, przepisywacze "świętych tekstów", które napisali inni. Przedtem była partia teraz "ideologia" efektywności w naukach społecznych, i ekonomicznych, z technicznymi poza jednostkowymi przypadkami jest podobnie. Ale nie było lustracji wiec co sie dziwić. Polska nauka nie istnieje

Witam kolegów, montuję klimatyzator dla najemcy pomieszczenia od ZBiLK ( Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych) zezwolenie na montaż zdobyłem ale zastanawia mnie teraz odbiór i konkretnie punkt zezwolenia:
-
Pokaż cały komentarz
Precz z dotacjami 30 lipca 2015 18:36:43
15 7
Kolejni złodzieje dostaną pieniądze n mojch podatków Precze z wszelkiego rodzaju Dotacjami ,
Pokaż cały komentarz
dunia 31 lipca 2015 07:25:13
0 0
Wszystko dla bogaczy!!!!!
Pokaż cały komentarz
ATLAS 44 30 lipca 2015 17:35:04
10 2
Niestety nie napiszę nic, bo cenzura i tak to zablokuje , spektrum wypowiedzi jest zawężane do "jedynej słusznej linii którą wyznacza moderator " - prawda czasami boli .... były średni przedsiębiorca zamordowany przez ZUS w imię wyższego dobra Państwa - patrz przedawnienie zaległości
Pokaż cały komentarz
TU 31 lipca 2015 20:00:38
5 0
Nie kradnijcie, to nie bedziecie musieli pomagac.
Pokaż cały komentarz
Gość 31 lipca 2015 07:35:31
4 0
Pomysły to towar powszechny, ale ich realizacja już nie. Bez wiedzy finansowej i cech przedsiębiorczych nie ma szans na zamożność. Trzeba na to trochę czasu poświęcić. Słyszeliście o książce "Emerytura nie jest Ci potrzebna"? Jest o zarządzaniu swoimi pieniędzmi, budowaniu majątku i inwestowaniu, a przede wszystkim motywuje, by wziąć życie w swoje ręce, zamiast czekać aż "samo się zrobi". Pokazuje praktyczne rozwiązania w Polsce.
Pokaż cały komentarz
TimothyGealt 16 kwietnia 2017 01:06:50
0 0
<a href=http://acheterclomid100mgsurinternetpascher.com/>achat clomid 100mg </a>
<a href=" http://acheterclomid100mgsurinternetpascher.com/ ">acheter clomid 100mg sur internet pas cher </a>
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej