36 Redakcja 14.05.2015

Projektujesz wynalazki? Tu znajdziesz finansowe wsparcie

Demonstrator to jeden z programów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który ma na celu wsparcie finansowe firm w tworzeniu instalacji pilotażowej dla nowego wynalazku.

Od 7 maja do 22 czerwca trwa nabór wniosków w programie. Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o dofinansowanie na tworzenie instalacji demonstracyjnych, mogą już składać wnioski w Narodowym Centrum Badań  i Rozwoju.

Aplikacja odbywa się w sposób elektroniczny.

Przedsiębiorcy mogą otrzymać dotacje, ale pokryje ona od 25 do 45 proc. wartości projektu. Pozostałą część przedsiębiorcy muszą wyłożyć z własnego budżetu. Daniel Maksym, kierownik Dział Rozwoju Infrastruktury na rzecz Badań i Rozwoju w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, opowiada o programie Demonstrator.

36 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze36

Popularne Najnowsze

Arcemberski 20 maja 2015 02:54:55
17 1
jeszcze chwila i posracie się ze szczęścia, propaganda sięga zenitu
Pokaż cały komentarz
rohr 20 maja 2015 16:08:26
17 2
Niemcy wywołali 2 wojny światowe, wymordowali miliony ludzi, okradli Polskę i inne kraje. Zamienili Europę w gigantyczny obóz koncentracyjny. Takie są fakty
Pokaż cały komentarz
gospodarz czy upychacz podatkow ? 26 maja 2015 09:14:51
4 0
Jesli jest cos madrego to Panstwo winno miec narzedzia by przepchnac projekt i udzielic profitow z produkcji. Stworzyc miejsca pracy a nie upychac pieniadze bez kontroli.
Pokaż cały komentarz
antygazetnik antywyborczy 1 sierpnia 2015 09:40:30
0 0
o ,tak ,na pewno państwo Ci pomoże,. Mam opracowanych kilka koncepcji wynalazków ,które mogę przedstawić . Ale zwracałem się i do stowarzyszenia wynalazców i racjonalizatorów, do PARP ,nikt nie jest zainteresowany, stowarzyszenie wynalazców może i pomogloby ale nie ma pieniędzy ,a PARP? tam nie ma żadnego!!!!!!!!!!!!!!!!!! zainteresowania. Muszę założyć firmę i oddać co mam (ujawnić) uczelni ,z którą muszę się związać ,wtedy będą pieniądze(może) tyle ,że pomysł przechwycą "spryciarze" z uczelni.Tak wygląda w praktyce "polska wynalazczość" .A kiedy założe firme w Urzędzie Miasta, to po powrocie do domu na stole będą leżały dwa wezwania do natychmiastowej zapłaty( bo jak nie to komornik)
za ZUS( 1100) oraz podatek do Urzędu Skarbowego. Firmę w Polsce zakłada albo koleś z dobrymi układami albo nienormalny.Poza tym ,nie zamierzam produkować silników czy materiałów budowlanych. Mam dobre pomysły i chcę je sprzedać. Po co mi firma?
Pokaż cały komentarz
gospodarz czy upychacz podatkow ? 26 maja 2015 09:12:26
4 0
Jesli jest cos madrego to panstwo winno miec narzedzia by projekt przepchnac i stworzyc miejsca pracy udzielajac profitow dla wynalazcy z produkcji, a nie szastac kasa bez kontroli.
Pokaż cały komentarz
Gość 1 sierpnia 2015 09:43:13
0 0
w 19 wieku ,przed anglikami ,pewien gdańszczanin wymyślił maszynę tkacką, to była rewelacja na skalę światową. Miejscy rajcy stwierdzili ,że maszyna ta znacznie zwiększy bezrobocie ,i tak już niemałe. Wpadli więc na pomysł ( tez innowacyjny _ maszynę trzeba zniszczyć ,a wynalazcę cichcem utopić.
Pokaż cały komentarz
Andrzej 29 maja 2015 01:14:14
5 1
Co ze zderzakiem Pana Łągiewki?. Nie zgodził się by jakiś jajogłowy "profesor" położył łapę na tym wynalazku?. Bo to jest wynalazek. Nie chciał sprzedać za granicę i co?. Jak zwykle jajco. Szukają głupich?. Chyba tak. Bo nie wierzą że jeszcze w Polsce są ludzie którzy robią takie rzeczy że na zachodzie czy w USA mogą sobie tylko pomarzyć. Jest wielkie zdziwienie że w Polsce najmniej jest patentów. Jak może być więcej jak PATENTOWE BARANY p........ją patenty na zasadzie: gdy by to działało to na zachodzie lub a Ameryce to by już było.
Pokaż cały komentarz
PO - polska ośmiornica musi odejść 6 czerwca 2015 23:09:26
2 0
10.04.10 to była polska "Noc Długich Noży" znający historię wiedzą o czym piszę!
Pokaż cały komentarz
Znafca 18 czerwca 2015 22:01:32
0 0
Bredzisz.Przecież twarde lądowanie tupolewa usunęło entuzjastów banderowców identycznych z tymi co są nadal w sejmie i w senacie.
Pokaż cały komentarz
Gość 31 maja 2015 15:47:57
3 1
Na polskie uczelnie a nie na zagraniczne młodych kształcić w Polsce
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej