32
Redakcja 21.04.2015

Województwo opolskie liderem konkursów. Miliony na drogi

Województwo opolskie liderem konkursów. Miliony na drogi

fot: Pixabay.com/Domena publiczna

Ruszyły konkursy z nowych programów regionalnych. Liderem okazało się województwo opolskie. Pierwsze dotacje trafią na ochronę bioróżnorodności.

Pierwszy nabór w województwie opolskim dotyczy wprawdzie modernizacji dróg wojewódzkich, jednakże jest on przeprowadzany w procedurze pozakonkursowej.

Z kolei pierwszy nabór w procedurze konkursowej dotyczy ochrony różnorodności biologicznej. Na ten cel władze województwa przeznaczyły 15 mln zł. O dotacje mogą starać się między innymi samorządy, PGL Lasy Państwowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, organizacje pozarządowe, w tym ekologiczne oraz uczelnie wyższe.

Wsparcie może być udzielone m.in. na: tworzenie centrów  związanych z różnorodnością biologiczną, ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych, ulepszenie infrastruktury niezbędnej do ochrony przyrody czy prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie ekologii. Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 4,5 mln zł. Aplikacje można składać w terminie 4 – 11 maja 2015 r.

Unia chce wyciągać z zawodowego dołka

W ramach programu regionalnego województwo opolskie będzie miało do dyspozycji prawie 945 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Zgodnie z aktualnym harmonogramem (z 19 marca 2015 r.), w tym roku w regionie zostanie ogłoszonych około 19 konkursów.

Więcej informacji zdobędziesz na stronie www.FunduszeEuropejskie.gov.pl oraz w Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

32 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze32

Popularne Najnowsze

rohr 24 kwietnia 2015 16:39:28
23 9
Niemcy wywołali 2 wojny światowe, wymordowali miliony ludzi, okradli Polskę i inne kraje. Zamienili Europę w gigantyczny obóz koncentracyjny. Takie są fakty.
Pokaż cały komentarz
Gość 21 maja 2015 01:06:44
5 2
Opolskie to jest już REICH!!!. Wszędzie tablice z niemieckimi nazwami miejscowości a Polscy są tu prześladowani.
Pokaż cały komentarz
Lillian Bradley 10 marca 2020 00:04:26
1 0
-
Dobry dzień!
-
Potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Płacić rachunki? Oferujemy wszelkie wsparcie finansowe, takie jak:
* Pożyczki biznesowe * Pożyczka na zakup samochodu * Pożyczka osobista * Pożyczki mieszkaniowe. * Pożyczki studenckie * Pożyczki inwestycyjne * Konsolidacja zadłużenia i zakup domu * itp. Nasza oferta jest przystępna z oprocentowaniem 2%.

Możemy zatwierdzić pożyczkę / finansowanie w wysokości od 3 000 USD do 10 000 000 USD / EURO / Funty / ZAR IDR i inne. Skontaktuj się z nami!

Uwaga: oferta jest skierowana do poważnych, a Bóg boi się tylko ludzi.
E-mail: andersonraymondloanfinance@gmail.com
Telefon: + 1-586-331-5557

Adres biura to (68 Fremont Ave Penrose CO, USA 81240).
Pokaż cały komentarz
Gość 12 maja 2015 14:52:13
2 1
Sądzę że ta droga na zdjęciu choć bez dziur, nadal jest niebezpieczną drogą. A jest takich w Pl masa! Chodzi tu o to, że brak na nich pobocza, gdzie auto mogloby w razie zagrożenia zjechać ustąpić pierwszenstwa...!
Pokaż cały komentarz
katarzyna 7 czerwca 2020 00:46:55
0 0
Cześć wszystkim,,

Czy napotykasz trudności finansowe i potrzebujesz pomocy finansowej?
Czy masz długi kredyt?
Czy potrzebujesz pomocy finansowej, aby spłacić swój dług i spełnić osobiste wymagania?
Skonsultuj się z darmową inwestycją pożyczkową i znajdź ostateczne rozwiązanie problemów finansowych. Pożyczamy oprocentowanie po bardzo niskim oprocentowaniu, możemy pomóc ci z pożyczką, aw ciągu 2 minut zostaniesz przelany na twoje konto bankowe ...

E-mail: katarzyna.kaykoloanfirm@gmail.com…

Dziękuję Ci,,,,,
Pokaż cały komentarz
pawet 22 kwietnia 2020 12:45:36
0 0
Witaj Indywidualnie Oferuję pożyczkę w wysokości od 2 000 do 8 000 000 euro dla każdego, kto jest w stanie spłacić odsetki według niskiej stopy 3%. skontaktuj się z nami przez e-mail: pawetluraniec@gmail.com
Pokaż cały komentarz
pawet 22 kwietnia 2020 12:45:19
0 0
Chcesz uzyskać kredyt na osobiste potrzeby, projekt lub dużą inwestycję. Udzielamy pożyczki według elastycznego oprocentowania. Jeśli szukasz pożyczki, skontaktuj się. E-mail: pawetluraniec@gmail.com
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej