643
Marcin Gazda 06.07.2015

36 mln złotych na nowe miejsca w przedszkolach

36 mln złotych na nowe miejsca w przedszkolach

fot: (pixabay.com/Domena Publiczna)

W Wielkopolsce zostaną utworzone nowe miejsca w przedszkolach. Do rozdysponowania na ten cel czeka ponad 36 mln zł z Funduszy Europejskich. Projekty zwiększające dostępność do dobrej jakości edukacji przedszkolnej, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami, będą przyjmowane od 30 czerwca do 13 lipca br.

Poddziałanie 8.1.1 Wielkopolskiego Programu Regionalnego Programu jest skierowane do wszystkich podmiotów z wyłączeniem osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub oświatowej. Inicjatywa ta ma przyczynić się przede wszystkim do wzrostu liczby miejsc wychowania przedszkolnego dla trzy- i czteroletnich dzieci. Organizatorzy konkursu liczą również na podniesienie wiedzy i kompetencji przedszkolaków, w tym tych o specjalnych potrzebach, a także nauczycieli i pracowników ośrodków.

- Dofinansowanie będzie można otrzymać na tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego. Projektodawcy muszą wykazać zapotrzebowanie na nie i zapewnić ich trwałość w ciągu co najmniej dwóch lat od zakończenia projektu - mówi Sylwia Wójcik, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Dozwolone jest tworzenie miejsc w istniejącej bazie oświatowej, innych budynkach gminnych oraz w nowe bazie lokalowej. Wsparcie związane z podniesieniem wiedzy przedszkolaków i nauczycieli może stanowić jedynie element dodatkowy projektu.

Czas na wnioski

Pula środków przeznaczonych na konkurs wynosi ponad 36  mln zł. Minimalna wartość projektu została ustalona na 50 tys. zł. Wymagane jest wniesienie wkładu własnego stanowiącego 15% wydatków kwalifikowalnych.

- Projektodawca otrzyma kwotę adekwatną do potrzeb. Są one każdorazowo przedstawione we wniosku o dofinansowanie, który będzie poddany wnikliwej analizie. Oceniający zwrócą uwagę na m.in. doświadczenie wnioskodawcy w zakresie, w którym stara się o wsparcie, a także na jego potencjał oraz trafność doboru planowanych zadań - informuje Sylwia Wójcik.

Nabór wniosków w wersji elektronicznej potrwa od 30 czerwca od godziny 0:00 do 13 lipca br. do godziny 15:30. Do przesyłania dokumentów posłuży Lokalny System Informatyczny dostępny pod adresem https://lsi.wielkopolskie.pl. W ciągu pięciu dni roboczych od dokonania formalności on-line trzeba będzie jeszcze złożyć ten sam wniosek w wersji papierowej. Gdzie? W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (ul. Szyperska 14, sekretariat Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30).

- Wnioski będzie można składać osobiście oraz nadsyłać pocztą lub przesyłką kurierską. W tych dwóch ostatnich przypadkach o przyjęciu zadecyduje data i godzina wpływu do naszej siedziby - mówi Sylwia Wójcik. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl/nabory.

643 Co sądzisz? Zajrzyj do komentarzy

Komentarze643

Popularne Najnowsze

Cezary 6 lipca 2015 20:00:13
21 3
Co z pozostałą resztą oświaty? Pani Kopacz i Pani Szydło milczą na swoich wiecach.
Pokaż cały komentarz
Broń będzie w cenie. 7 lipca 2015 17:45:46
20 4
PO wyborach zamkną wszystkie przedszkola. PO-tem to już nie będzie nawet na waciki. Tak wam PO dkręcą śrubę. Zacznijcie gromadzić karabiny i szczaw.
Pokaż cały komentarz
emel 8 lipca 2015 08:50:41
13 2
Ciagle czytam jak to dobrze zaczyna byc w Polsce ze sa miejsca pracy( tylko gdzie) matko bedzie lzej tylko miejce w przedszkolu jest za slone pieniadze bo normalnie dziecko urosnie niz dostanie miejsce jest coraz lepiej - przed wyborami Cwaniacy z PO robia sobie kryptoreklame
Pokaż cały komentarz
dziadek 7 lipca 2015 21:19:54
11 1
Bla,bla,bla!!!!!
Pokaż cały komentarz
Gabi 10 lipca 2015 18:09:39
9 2
Prawie od kołyski w przechowalniach a nie w rodzinnych domach i z rówieśnikami z podwórka.Takie były założenia komunizmu!!
Pokaż cały komentarz
kogel 10 lipca 2015 21:52:37
2 0
tera nowa era, na podwórku mało dzieci biega (w ogóle mało podwórek zostało) i aby młode miały towarzystwo, koleżeństwo, to warto do przedszkola posłać czasem, pomijając najczęstsze przypadki, kiedy trzeba, bo do pracy oboje rodziców biega...w końcu z miastowych bloków wynoszą się do podmiejskich gmin, muszą spłacać te kredyty, mieć na dojazd do roboty w mieście, to dziecko musi mieć opiekę, a babcie i dziadki wnukami nie zajmą się, bo muszą dłużej pracować, bo rządzik podniósł wiek emerytalny - i masz przepis na ten placek :]
Pokaż cały komentarz
Agata 8 lipca 2015 12:55:35
11 4
Szkoda, że prowadzić przedszkole może każdy, bez wykształcenia i uprawnień. W rejonach, gdzie brakuje państwowych placówek, opłaty za prywatne przedszkola sa wysokie. Ich właściciele mają dodatkowy zysk z niemałych dotacji.
Pokaż cały komentarz
Gość 10 lipca 2015 18:58:47
4 0
Chora Agatka!
Pokaż cały komentarz
Gość 10 lipca 2015 23:44:49
4 0
Otwórz szybko przedszkole i już będziesz bogata.
Pokaż cały komentarz
Gość 12 lipca 2015 21:38:53
1 0
a co ci przeszkadza że ktoś zarobi przy okazji, jak dziecko ma dobre warunki a ty płacisz mało bo dokłada unia.
Pokaż cały komentarz
Jareli 13 lipca 2015 10:06:11
0 0
Jak taki dobry biznes to przedszkole to prosze się nim zająć osobiście , a nie narzekać,
Pokaż cały komentarz
a po co te dofinansowania? Mu niż demograficzny o w przedszkolach juz sie nie biją o miejsce a na studia sa tworzone dodatkowe nabory, bo więcej miejsc niż chętnych. 6 lipca 2015 18:20:40
7 2
Migotka
Pokaż cały komentarz
Pokaż więcej komentarzy
Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

Nowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Sprawdź, jak je otrzymać

W nowej finansowej perspektywie unijnej więcej pieniędzy będzie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w postaci instrumentów zwrotnych. Czyli nieco odmiennie niż poprzednio. Różnice tłumaczy
Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Unijne środki czekają na przedsiębiorców. Wnioskuj nawet na drugim końcu Polski

Webinarium testowe widok

Webinarium testowe widok

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Unijne pieniądze dla firm. Bez zbędnych formalności!

Już za kilka miesięcy zostaną rozpisane pierwsze konkursy na pieniądze dla przedsiębiorców, w ramach kolejnej transzy funduszy unijnych, zaplanowanych na lata 2014-2020. Tym razem pieniądze mają się

pokaż więcej